KONST / Litografier / Färglitografi 14688389
nr 1468 8389
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Signerad, numrerad 11/93, komposition, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 50x65 cm
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 18:38:41
24/5 17:41:02
Henri Goetz
Läs mer om Henri Goetz